Vítejte na našich stránkách

Veterinární klinika Vítkovice s více než 50 letou historií je klinika pro malá zvířata, která poskytuje lékařskou, chirurgickou, stomatologickou a preventivní péči. Naši veterináři mají zkušenosti se všemi typy zákroků a ošetřením. Kromě prvotřídní lékařské péče děláme naši kliniku pohodlnou, s přátelskou atmosférou a klidným prostředím pro psy a kočky, ale i pro ostatních domácí mazlíčky.

Domácí mazlíčci poskytují oddanost, společnost a bezpodmínečnou lásku svým majitelům, a tak podporují jejich pohodu. Pokud si pořídíte domácí zvíře, zlepší se váš život v psychologických i sociálních aspektech. Hraní s domácím mazlíčkem nebo jednoduše jeho sledování vám pomůže uklidnit se a uvolnit se, což sníží srdeční rytmus a krevní tlak. Pokud jde o zdravotní přínosy, majitelé psů mohou také využít pravidelné procházky. Ale ve skutečnosti nezáleží na tom, jaký druh mazlíčka zvolíte. Ať už je to pes, kočka, křeček nebo morče, budete mít příležitost zbavit se deprese nebo úzkosti a začít si užívat života mnohem více.

Domácí zvířata vás mohou zachránit od osamělosti a dát vám pocit naplnění. To nejlepší, co můžete udělat, abyste je odměnili, je starat se o ně dobře. Chcete-li udržet svého mazlíčka šťastným a zdravým, měli byste jej brát k veterináři na pravidelné lékařské prohlídky. Vaše zvíře potřebuje očkování proti vzteklině, psince a dalším běžným chorobám. Je také důležité chránit svého domácího mazlíčka před parazity, jako jsou např. blechy a tasemnice. Chcete-li snížit počet nechtěných domácích zvířat, zvažte myšlenku na sterilizaci. Kočky a psi se často ztratí, proto je rozumné vložit mikročip pod kůži vašeho malého přítele. Tímto způsobem ho určitě najdete kdekoli.

Při výběru ideálního domácího mazlíčka byste měli vzít v úvahu řadu faktorů. Ujistěte se, že zvolené zvíře bude odpovídat vašemu životnímu stylu, zejména pokud pracujete dlouho nebo máte noční směny. Rozhodněte se, zda je ten pravý čas na to, abyste si našli domácího mazlíčka, a máte dostatek času a zdrojů, abyste na něj dali pozor. Potřebujete klidného domácího mazlíčka vyžadujícího malou pozornost jako ryba nebo hravého společníka jako je pes? Proveďte nějaký online průzkum, abyste našli zvíře, který splní vaše specifické potřeby. Nikdy si ho nepořizujte jen proto, že vypadá roztomile. Váš mazlíček se stane novým členem vaší rodiny, proto musí být vaše volba promyšlená.

Existuje také mnoho míst, kde si můžete pořídit domácí zvíře, zejména útulky pro zvířata, chovatelské potřeby a soukromé chovatele. Přijmete-li zvíře z útulku, zachráníte ho před životem za mřížemi. Zvířata chovaná v útulcích jsou očkována a levná. Lidé, kteří chtějí plnokrevného mazlíčka, by se však měli uchýlit k renomovaným chovatelům. Chovatelé stanovují vyšší cenu, ale taková praxe je u čistokrevného plemene zcela adekvátní. V obchodech s domácími mazlíčky můžete získat nejen zvířata, ale i vícečetné zásoby a jídlo.

Různé druhy domácích zvířat mají různé vlastnosti a potřeby. Vodní mazlíčci mohou svým majitelům poskytnout pocit klidu a odstranit stres. Nepotřebují velkou pozornost a je snadné se o ně postarat. Hlodavci jsou malá, ale energická zvířata doporučovaná pro lidi, kteří mají alespoň nějaký čas na interakci a čištění klecí. Pokud jde o ptačí zvířata, jsou to inteligentní a dlouho žijící tvorové. Musíte tedy být připraveni na dlouhodobý závazek, pokud dostanete papouška nebo jiného ptáka. Domácí mazlíček v podobě psa vyžaduje hodně péče a pozornosti, ale také různé zásoby v podobě obojků, doplňků výživy, léků atd. Všechny tyto doplňky najdete v prodeji na naší Klinice.